Aplikacja ProteGO Safe

ProteGO Safe to polska aplikacja powiadamiająca o kontakcie z koronawirusem. Ma ona pomóc w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej osób będzie z niej korzystało, tym szybciej i skuteczniej ograniczone zostanie tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. To także profesjonalna pomoc zarówno dla zdrowych, jak i zakażonych osób. Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google.

Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Będzie też współdziałała z innymi europejskimi aplikacjami tego typu.

Jak pokazują badania skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest ProteGO Safe) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest jednak jeden warunek – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

Jak to działa?

Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia. To swoisty „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. To rozwiązanie oparte o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Drugi moduł to skanowanie Twojego otoczenia i komunikowanie w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem. Pomaga w tym Bluetooth. Więcej o działaniu aplikacji ProteGo Safe znajdziesz w zakładce tutaj.

WAŻNE! Nie szukaj w swoim telefonie informacji typu: 29 kwietnia miałeś kontakt z Janem Kowalskim. To tak nie wygląda. Tylko Twoja aplikacja wie anonimowo z jaką inną aplikacją się spotkała.

Informacje o napotkanych urządzeniach nie zawierają żadnych danych o ich właścicielach, są anonimowe i zakodowane, a do tego przechowywane tylko w telefonie przez dwa tygodnie. Później są usuwane.

Do czego przydaje się historia takich spotkań? W momencie, kiedy któryś z użytkowników, z którego telefonem spotkał się Twój telefon, zachoruje – dostaniesz odpowiednią informację. Nie dowiesz się, kto zachorował. Dowiesz się za to, jak się zachować i co zrobić, by zadbać o swoje zdrowie.

Aplikacja jest budowana zgodnie z zasadami wynikającymi z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w tym minimalizacji danych, privacy by design, privacy by default, prawidłowości, integralności oraz poufności.

Bazujemy na wytycznych Europejskiej Rady Ochrony Danych Osobowych, Komisji Europejskiej oraz Toolbox opracowany w ramach sieci eHealth działającej przy Komisji Europejskiej. Szczególną wagę przykładamy do zapewnienia najwyższych standardów prywatności.

Użytkownicy ProteGO Safe są anonimowi. Do tego, aby ją uruchomić nie jest wymagane jakiekolwiek uwierzytelnienie, np. podanie numeru telefonu.

Zadbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich – pobierz, zainstaluj i korzystaj z ProteGO Safe.

Pobierz z #GooglePlay ➡️ https://linkd.pl/4fsm

Pobierz z #AppStore ➡️ https://linkd.pl/4fsp