Kurs Małego Próbkobiorcy

„Początkiem wszechrzeczy jest woda. Tales z Miletu (VII / VI p. n. e)

Potrzebujemy jej by żyć, móc się rozwijać i normalnie funkcjonować. Ma wiele zastosowań. Używamy jej do spożycia oraz do celów sanitarno – bytowych. Ochrona jakości wody jest zbiorową odpowiedzialnością za wspólne korzyści. Ale czy cenimy wodę? Czy jej nie marnotrawimy?

13 grudnia 2019r. dzieci z Przedszkola Niepublicznego „U Kubusia Puchatka” w Augustowie, ul. Westerplatte 8 uczestniczyły w Kursie Małego Próbkobiorcy zorganizowanym przez Sekcję Higieny Komunalnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie.

Przedszkolaki z grupy „Kangurki” dowiedziały jak mogą zadbać o jakość wody w domu. Dlaczego ważne są badania wody przeznaczonej do spożycia, jak prawidłowo pobrać, oznakować próbkę wody do badań, jaki sprzęt wykorzystywany jest przez próbkobiorców. Zdobytą wiedzę mali próbkobiorcy mogli wykorzystać w praktyce, pobierając próbkę wody do badań.

Pracownik PSSE w Augustowie opowiedział dzieciom również czym zajmuję się Inspekcja Sanitarna, a w szczególności Sekcja Higieny Komunalnej.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem przedszkolaków. Placówki chętne do wzięcia udziału w tego typu zajęciach, prosimy o kontakt z Sekcją HK PSSE w Augustowie (telefonicznie 876433280 lub e-mailowo: hk@psse.augustow.pl)